Opakowania kaszerowane

Czytaj więcejStrona kontakt

Buduj świadomość Swojej marki

Opakowania kaszerowane są jednym z podstawowych elementów ekspozycyjnych budujących świadomość marki na półkach sklepowych. Największą ich zaletą, jest uniwersalność oraz trwałość, dlatego z powodzeniem mogą służyć jako element ekspozycyjny nawet przez długi czas.

Wysoki standard wykonywania opakowań kaszerowanych stawia nas w czołówce polskich producentów. Oferujemy opakowania zaprojektowane w oparciu o doświadczenie oraz wysokie normy jakościowe, nie zapomniawszy o dbałości o środowisko naturalne. Kreatywny zespół grafików i projektantów dba nie tylko o bardzo ważny efekt wizualny ale skupia się na funkcjonalności naszych produktów. Oferowane przez TFP Grafika opakowania kaszerowane wyróżniają się na tle konkurencji nie tylko wyglądem ale również wszechstronnym zastosowaniem. Produkujemy zgodnie ze standardem BRC – zbiór zaleceń i wytycznych dla firm, które działają w sektorze spożywczym. Uzyskanie przez naszą firmę certyfikatu BRC to gwarancja, że nasze produkty przeznaczone do artykułów spożywczych są wysokiej jakości i są bezpieczne dla konsumentów.

Można powiedzieć, że produkcja opakowań kaszerowanych to nasza codzienność, choć każdy projekt niesie ze sobą inne wyzwania. Na co dzień pracujemy dla największych, dlatego jesteśmy pewni, że spełniamy oczekiwania każdego wymagającego klienta.

Czym jest kaszerowanie?

Kaszerowanie to proces, który zwiększa możliwości zwykłego opakowania poprzez jego wzmocnienie (uszlachetnienie). Mechanizm kaszerowania polega na połączeniu ze sobą kilku warstw tektury oraz warstwy wierzchniej, którą stanowi najczęściej karton lub papier zadrukowany metodą offsetową.

To właśnie offset sprawia, że nadruki są wysokiej jakości i mogą być błyszczące (można do offsetu stosować lakiery uszlachetniające wydruk). Zastosowanie uszlachetnień w postaci lakierów jest dobrym sposobem na wyróżnienie produktu i podkreślenie jego wyjątkowości. Nasza drukarka offsetowa umożliwia użycie sześciu stacji dokujących, czyli drukuje jednocześnie sześć różnych kolorów, co umożliwia produkcję dużych nakładów w ekspresowym tempie.

Tektura kaszerowana pozwala na ekspozycję towaru w nowy oryginalny sposób, co wpływa też na rozpoznawalność produktów oraz opakowań.

Opakowania kaszerowane (pot. pudełka kaszerowane) budują świadomość marki.

Opakowania kaszerowane, potocznie nazywane pudełka kaszerowane to jeden z podstawowych elementów budujących tożsamość wizualną marki. Pozwalają nie tylko na transport produktów, ale także na ich odpowiednie wyeksponowanie i wyróżnienie się spośród konkurencji.

Opakowania kaszerowane mogą być używane zarówno do transportu jak i odpowiedniego wyeksponowania produktu. Występują w różnych formach i wielkościach, umożliwiają rozkładanie oraz budowanie z nich elementów ekspozycyjnych.

Budujemy marki naszych klientów

Budowa marki to proces trudny i czasochłonny, dlatego w TFP Grafika dzielimy się doświadczeniem i pomagamy w kreowaniu marki naszych klientów. W dobie wszechobecnej konkurencji warto mieć partnera, który ma świadomość tego w jaki sposób budować markę, by stawała się bardziej rozpoznawalna oraz wyróżniała się na tle konkurencji. Jako zespół proponujemy nieszablonowe podejście oraz nietuzinkowe formy. Wszystko po to, aby być o jeden krok przed konkurencją.

Zwiększaj świadomość

Opakowania z nadrukiem (pot. pudełka kartonowe z nadrukiem)

Opakowania z nadrukiem, pudełka kartonowe z nadrukiem jak i również opakowania tekturowe z nadrukiem, to różnie nazywane opakowania kaszerowane. Niezależnie od tego jak je nazywamy, sprowadzają się do jednego produktu. Jest to tektura kaszerowana z nadrukiem wykonanym metodą offsetową, która jak już wcześniej wspomniano jest wysokiej jakości powtarzalną metodą.
Opakowania tekturowe z nadrukiem powinny być wyróżniające na tle konkurencji, dlatego oferujemy niebanalne projekty oraz niestandardowe podejście. Wyróżniamy się jakością i na niej budujemy dobrą opinię o TFP Grafika.

Displaye kartonowe

Oferujemy displaye kartonowe jako doskonały element ekspozycyjny, począwszy od form prostych po bardzo rozbudowane, które wyglądem i wytrzymałością dorównują materiałom trwałym. Wielokrotnie przekonaliśmy klientów, że nasze displaye kartonowe przenoszą duże obciążenia i sprawdzają się w transporcie wraz z produktem. Projekty skomplikowane to dla nas codzienność, a niewykonalne to po prostu kolejne wyzwanie.

Wszystko z kartonu

Tektura kaszerowana – rodzaje

Tektura kaszerowana to półprodukt służący do produkcji opakowań kaszerowanych, co ma bezpośredni wpływ na ich jakość oraz trwałość. Wyróżniamy kilka rodzajów tektury kaszerowanej w zależności od ich budowy, poszczególne odróżniają się ilością warstw oraz wysokością fal (ta odpowiada za grubość tektury). Podział przedstawia się następująco:

Tektura trójwarstwowa

Jest to tektura, która składa się z trzech warstw papieru – dwóch warstw płaskich, oraz warstwy pofalowanej. Oferujemy tekturę trójwarstwową z czterema rodzajami fal:

  • Fala B – o wysokości 2,3 – 3,2 mm
  • Fala E – o wysokości 1,2 – 2 mm
  • Fala F – o wysokości 0,6 – 1,1 mm
  • Fala N – o wysokości ok 0,6 mm.

Nasi specjaliści doradzą w kwestii wyboru optymalnego rozwiązania, dlatego sami zaproponujemy parametry tektury w zależności od potrzeb zamówienia.

Tektura pięciowarstwowa

Tektura pięciowarstwowa składa się z trzech arkuszy papieru prostego i dwóch warstw falowanych. Tekturę pięciowarstwową wyróżnia wytrzymałość, dlatego stosowana jest do cięższych produktów oraz budowania ekspozytorów stojących. Podobnie jak tektura trójwarstwowa, dzieli się w zależności od rodzaju fal:

  • Fala EB – o wysokości ok 5 mm
  • Fala NF – o wysokości 1,2 – 1,7 mm
  • Fala FE – o wysokości 3,0 – 3,2 mm.

Wiemy jak zwiększyć Twoją sprzedaż!

Jak już wspomnieliśmy materiały POS w terminologii określa się jako nośnik BTL (Below The Line), czyli stosowane poza środkami masowego przekazu i skierowane wprost do klienta. Popularność oraz rola displayów cały czas rośnie, gdyż jest to często jedyny sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji. Aby zdobyć uwagę klientów stosuje się coraz bardziej wyszukane i zaskakujące formy reklamy bezpośredniej, których rolą jest nakłonić do impulsywnych zakupów. Niezaprzeczalnie kupujemy oczami, dlatego produkt oraz jego odpowiednia ekspozycja znacząco wpływa na jego sprzedaż oraz odbiór przez potencjalnych kupujących.

Kampania marketingowa w sieciach handlowych (retail) może znacząco podnieść sprzedaż jeśli będzie odpowiednio zaplanowana oraz uzupełniona odpowiednimi materiałami POS. Naszym klientom oferujemy całe nasze doświadczenie oraz wsparcie w zakresie doboru odpowiednich ekspozytorów oraz displayów.

Wyróżnij się